Smart Content (3.0.0) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Group
fr: Groupe

en: Remove
fr: Retirer

en: Language
fr: Langue

en: Number
fr: Nombre

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: True
fr: Vrai

en: Default
fr: Par défaut

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Block
fr: Bloc

en: Contains
fr: Contient

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Operating System
fr: Système d'exploitation

en: Operator
fr: Opérateur

en: Equals
fr: Egale

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Key
fr: Clef

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Browser
fr: Navigateur

en: Add Block
fr: Ajouter un bloc

en: equals
fr: égale

en: Negate
fr: Inverse

en: Decision settings
fr: Paramètres du sondage

en: Select
fr: Sélectionner

en: Common
fr: Commun

en: Condition type
fr: Type de condition

en: Blocks
fr: Blocs

en: Machine name
fr: Nom système

en: If
fr: Si

en: Starts with
fr: Commence par

en: Boolean
fr: Booléen

en: Broken
fr: Brisé

en: Block Type
fr: Type de bloc

en: Reactions
fr: Réactions

en: Remove block
fr: Retirer le bloc

en: Is empty
fr: Est vide

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Add Condition
fr: Ajouter une condition
