Smart Content (3.0.0) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Group
hi: समूह

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Number
hi: संख्या

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: True
hi: सही

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: ID
hi: आईडी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Contains
hi: मे हैं

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Browser
hi: ब्राउज़र

en: Add Block
hi: ब्लॉक जोड़ें

en: Negate
hi: नकारना

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Starts with
hi: के साथ शुरू होता है

en: Boolean
hi: बूलियन

en: Add Condition
hi: स्थिति जोड़ना
