Smart Content (3.1.0) - en to de translation catalogue (49 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Value
de: Wert

en: Group
de: Gruppe

en: Remove
de: Entfernen

en: Language
de: Sprache

en: Number
de: Zahl

en: Weight
de: Gewichtung

en: Label
de: Beschriftung

en: True
de: Wahr

en: Default
de: Standard

en: Is default
de: Ist Standard

en: Contains
de: Enthält

en: Conditions
de: Bedingungen

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Textfield
de: Textfeld

en: Operating System
de: Betriebssystem

en: Mobile
de: Mobil

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Equals
de: Gleich

en: Decision
de: Entscheidung

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Key
de: Schlüssel

en: Browser
de: Internet-Browser

en: Add Block
de: Block hinzufügen

en: equals
de: gleich

en: Condition weight
de: Gewichtung

en: Negate
de: Negieren

en: Select
de: Auswählen

en: Common
de: Allgemein

en: Condition type
de: Bedingungstyp

en: Blocks
de: Blöcke

en: Machine name
de: Systemname

en: If
de: Wenn

en: Starts with
de: Beginnt mit

en: Boolean
de: Boolesch

en: Broken
de: Kaputt

en: Block Type
de: Block-Typ

en: Reactions
de: Reaktionen

en: Remove block
de: Block entfernen

en: Segments
de: Segmente

en: Windows
de: Fenster

en: Is empty
de: Ist leer

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Content Entity
de: Inhaltsentität

en: Config Entity
de: Konfigurations-Entität

en: Add Condition
de: Bedingung hinzufügen

en: Negate condition
de: Bedingung negieren
