Smart Date (3.5.0-beta1) - en to ar translation catalogue (81 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Language
ar: اللغة

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Hourly
ar: كل ساعة

en: Daily
ar: يوميًا

en: Weekly
ar: أسبوعيًا

en: Monthly
ar: شهرياً

en: default
ar: المبدئي

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: never
ar: أبدا

en: ID
ar: المعرف ID

en: After
ar: بعد

en: Separator
ar: فاصل

en: Never
ar: أبدا

en: Custom
ar: مخصص

en: Time zone
ar: النطاق الزمني

en: Advanced
ar: متقدم

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Expose
ar: تعرض

en: Operator
ar: العامل

en: Plain
ar: عادي

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: minutes
ar: دقائق

en: Limit
ar: حد

en: day
ar: يوم

en: Second
ar: الثانية

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Revert
ar: استرجع

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: 1 minute
ar: دقيقة واحدة

en: Values
ar: قيم

en: About
ar: حول

en: and
ar: و

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Rule
ar: قاعدة

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Compact
ar: المدمج

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight for row @number
ar: وزن السطر @number

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
ar: التسمية اختيارية. إذا تضمن السطر رقم واحد، فسيستخدم كمفتاح وتسمية.

en: 5 minute
ar: 5 دقائق

en: 15 minute
ar: 15 دقيقة

en: Time increments
ar: تزايدات الوقت

en: 10 minute
ar: 10 دقائق

en: 30 minute
ar: 30 دقيقة

en: Month/Day/Year
ar: شهر/يوم/سنة

en: Day/Month/Year
ar: يوم/شهر/سنة

en: Year/Month/Day
ar: سنة/شهر/يوم

en: Time type
ar: نوع الوقت

en: 24 hour time
ar: وقت 24 ساعة

en: 12 hour time
ar: وقت 12 ساعة

en: Default start date type
ar: بداية التاريخ افتراضيًا

en: Default start date value
ar: قيمة بداية التاريخ الافتراضية

en: Date separator
ar: فاصل التاريخ

en: Computed start date
ar: بداية التاريخ المحوسب

en: Computed end date
ar: وقت الإنتهاء المحوسب

en: There are no @label yet.
ar: لا يوجد @label حتى الان.
