Smart Date Calendar Kit (1.0.2) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Calendar
fr: Calendrier

en: Sort by
fr: Trier par

en: Apply
fr: Appliquer

en: Field types
fr: Types de champs

en: Master
fr: Principal

en: Add an Event
fr: Ajouter un évènement

en: Events Calendar
fr: Calendrier d'évènements
