Smart Glossary (8.x-1.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (19 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Delete
bg: Изтриване

en: Username
bg: Потребителско име

en: Type
bg: Тип

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Password
bg: Парола

en: Help text
bg: Помощен текст

en: Related terms
bg: Свързани изрази (related terms)

en: Synonyms
bg: Синоними

en: Parent
bg: Родител

en: Name
bg: Име

en: Top
bg: Връх

en: Path
bg: Път

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: Bottom
bg: Дъно

en: Url
bg: URL

en: Load
bg: Зареди

en: Source
bg: Източник

en: Right
bg: Дясно
