Smart Glossary (8.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (21 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Related terms
el: Σχετικοί όροι

en: Synonyms
el: Συνώνυμα

en: Parent
el: Γονέας

en: Name
el: Όνομα

en: Top
el: Κορυφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Source
el: Πηγή

en: Definition
el: Ορισμός

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά
