Smart IP (8.x-3.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Location
hi: स्थान

en: Store
hi: स्टोर

en: Down
hi: नीचे

en: American Samoa
hi: अमेरिकी सामोआ

en: Belize
hi: बिलिज़

en: Djibouti
hi: जिबटी

en: Georgia
hi: जॉर्जिया

en: Guam
hi: गुआम

en: Guatemala
hi: ग्वाटेमाला

en: Mali
hi: माली

en: Marshall Islands
hi: मार्शल द्वीप समूह

en: Mexico
hi: मेक्सिको

en: Monaco
hi: मोनाको

en: Niger
hi: नाइजर

en: Northern Mariana Islands
hi: उत्तरी मारियाना द्वीप

en: Palau
hi: पलाऊ

en: Panama
hi: पनामा

en: Puerto Rico
hi: प्यूर्टो रिको

en: San Marino
hi: सैन मैरीनो

en: Sa
hi: शनि

en: Saint Helena
hi: सेंट हेलेना

en: debug
hi: डीबग

en: Uri
hi: यूनिफॉर्म रिसोर्स पहचानकर्ता (URI)

en: Kosovo
hi: कोसोवो

en: Afar
hi: दूर

en: Somali
hi: सोमाली

en: Komi
hi: कोमी

en: IP address
hi: आईपी अड्रेस
