Smart IP (all releases) - en to th translation catalogue (54 entries)

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Store
th: ร้านค้า

en: American Samoa
th: อเมริกันซามัว

en: Alabama
th: แอละแบมา

en: Alaska
th: อะแลสกา

en: Arizona
th: แอริโซนา

en: Arkansas
th: อาร์คันซอ

en: California
th: แคลิฟอร์เนีย

en: Colorado
th: โคโลราโด

en: Connecticut
th: คอนเนตทิคัต

en: Delaware
th: เดลาแวร์

en: Florida
th: ฟลอริดา

en: Maryland
th: แมริแลนด์

en: Montana
th: มอนแทนา

en: Alberta
th: แอลเบอร์ตา

en: British Columbia
th: บริติชโคลัมเบีย

en: Manitoba
th: แมนิโทบา

en: New Brunswick
th: นิวบรันสวิก

en: Northwest Territories
th: นอร์ทเวสต์เทร์ริทอรีส์

en: Nova Scotia
th: โนวาสโกเชีย

en: Nunavut
th: นูนาวุต

en: Ontario
th: ออนแทรีโอ

en: Prince Edward Island
th: ปรินซ์เอดเวิร์ดไอแลนด์

en: Quebec
th: ควิเบก

en: Saskatchewan
th: ซัสแคตเชวัน

en: Yukon Territory
th: ยูคอนเทร์ริทอรี

en: Distrito Federal
th: เฟเดอรัลดิสตริกต์

en: Acre
th: อาเกร

en: Alagoas
th: อาลาโกอัส

en: Amazonas
th: อามาโซนัส

en: Amapa
th: อามาปา

en: Bahia
th: บาเยีย

en: Ceara
th: เซอารา

en: Espirito Santo
th: เอสปีรีตูซันตู

en: Goias
th: โกยาส

en: Maranhao
th: มารันเยา

en: Minas Gerais
th: มีนัสเชไรส์

en: Mato Grosso do Sul
th: มาตูโกรสซูโดซูล

en: Mato Grosso
th: มาตูโกรสซู

en: Para
th: ปารา

en: Paraiba
th: ปาราอีบา

en: Pernambuco
th: เปร์นัมบูกู

en: Piaui
th: ปีเอาอี

en: Parana
th: ปารานา

en: Rio de Janeiro
th: รีโอเดจาเนโร

en: Rio Grande do Norte
th: รีโอกรันดีโดนอร์เต

en: Rondonia
th: รอนโดเนีย

en: Roraima
th: รอไรมา

en: Rio Grande do Sul
th: รีโอกรันดีโดซูล

en: Santa Catarina
th: ซันตากาตารีนา

en: Sergipe
th: เซร์ชิเป

en: Sao Paulo
th: เซาเปาลู

en: Tocantins
th: โตกันตินส์

en: Newfoundland
th: นิวฟันด์แลนด์
