Smart IP (8.x-3.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Location
tr: Konum

en: Store
tr: Mağaza

en: South Australia
tr: Güney Avustralya

en: here
tr: buraya

en: Down
tr: Aşağı

en: City:
tr: Şehir:

en: American Samoa
tr: Amerikan Samoası

en: Belize
tr: Beliz

en: Djibouti
tr: Cibuti

en: Georgia
tr: Gürcistan

en: Luxembourg
tr: Lüksemburg

en: Marshall Islands
tr: Marshall Adaları

en: Mexico
tr: Meksika

en: Monaco
tr: Monako

en: Niger
tr: Nijer

en: Puerto Rico
tr: Porto Riko

en: Virgin Islands
tr: Virgin Adaları

en: Male
tr: Erkek

en: Sa
tr: Ct

en: Federated States of Micronesia
tr: Mikronezya Federe Devletleri

en: California
tr: Kaliforniya

en: Colorado
tr: Kolorado

en: Hawaii
tr: Havai

en: North Carolina
tr: Kuzey Carolina

en: North Dakota
tr: Kuzey Dakota

en: South Carolina
tr: Güney Carolina

en: South Dakota
tr: Güney Dakota

en: Washington
tr: Vaşington

en: West Virginia
tr: Batı Virginia

en: debug
tr: hata ayıklama

en: Armed Forces Americas
tr: American Silahlı Kuvvetleri

en: Armed Forces Pacific
tr: Büyük Okyanus American Silahlı Kuvvetleri

en: Beijing
tr: Pekin

en: Shanghai
tr: Şanghay

en: Xinjiang
tr: Şincan

en: Kosovo
tr: Kosova

en: Somali
tr: Somali dili

en: Colon
tr: İki nokta

en: IP address
tr: IP adresi

en: File system
tr: Dosya sistemi

en: Country:
tr: Ülke:

en: Moskva
tr: Moskova
