Smart IP (8.x-3.0-beta1) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Country
it: Paese

en: Location
it: Posizione

en: Store
it: Negozio

en: here
it: qui

en: Down
it: Giù

en: City
it: Città

en: American Samoa
it: Samoa americane

en: Djibouti
it: Gibuti

en: Luxembourg
it: Lussemburgo

en: Marshall Islands
it: Isole Marshall

en: Mexico
it: Messico

en: Northern Mariana Islands
it: Isole Marianne Settentrionali

en: Puerto Rico
it: Porto Rico

en: Virgin Islands
it: Isole Vergini

en: Male
it: Maschio

en: Federated States of Micronesia
it: Stati Federati della Micronesia

en: Saint Helena
it: Sant'Elena

en: New Mexico
it: Nuovo Messico

en: North Carolina
it: Carolina del Nord

en: North Dakota
it: Nord Dakota

en: South Carolina
it: Carolina del Sud

en: South Dakota
it: Sud Dakota

en: District of Columbia
it: Distretto di Columbia

en: British Columbia
it: Columbia britannica

en: New Brunswick
it: Nuovo Brunswick

en: Northwest Territories
it: Territori del nord-ovest

en: Nova Scotia
it: Nuova Scozia

en: Prince Edward Island
it: Isola Principe Edoardo

en: Yukon Territory
it: Territori dello Yukon

en: Uri
it: URI

en: Colon
it: Due punti

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: Newfoundland
it: Terranova
