Smart Menu Links (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Weight
da: Vægt

en: Parent
da: Overordnet element

en: Label
da: Etiket

en: Expanded
da: Udvidet

en: Link text
da: Linktekst

en: Menu name
da: Navn

en: Machine name
da: Internt navn

en: Show as expanded
da: Vis udvidet

en: Parent link
da: Overordnet link

en: Referenced Entity
da: Refereret entity

en: Fallback value
da: Fallback-værdi

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
da: Den maksimale dybde for et link og alle dets underliggende links er fastsat på forhånd. Nogle menupunkter kan ikke bruges som overordnede menupunkter fordi det vil overskride grænsen.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
da: Linkvægt mellem links i samme dybde i den samme menu. I menuen vil tunge punkter synke til bunds og lette punkter vil blive placeret tættere på toppen.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded. This option may be overridden for the entire menu tree when placing a menu block.
da: Hvis dette er valgt og dette menulink har underpunkter, vil menuen altid være udvidet. Denne valgmulighed kan tilsidesættes for hele menutræet ved placering i en menublok.
