Smart Menu Links (1.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (16 entries)

en: Status
he: מצב

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Weight
he: משקל

en: Parent
he: אב

en: Label
he: תווית

en: Menu
he: תפריט

en: Expanded
he: מורחב

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: Menu name
he: שם תפריט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Bundle
he: חבילה

en: Show as expanded
he: להציג כמורחב

en: Parent link
he: קישור אב

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
he: העומק המרבי לקישור תפריט ולקישורים שמתחתיו קבוע. ייתכן שקישורים מסוימים בתפריט לא יופיעו אם הקישור או הקישורים שמתחתיו חורגים ממגבלה זו.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
he: משקל הקישור בין הקישורים באותה רמת תפריט. הקישורים עם משקל גבוה "ישקעו" וקישורים עם משקל נמוך יהיה "יצופו" ויופיעו לפניהם.
