Smart Menu Links (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Weight
hu: Súly

en: Parent
hu: Szülő

en: Label
hu: Címke

en: Menu
hu: Menü

en: ID
hu: Azonosító

en: Expanded
hu: Nyitott

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Menu name
hu: Menünév

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Show as expanded
hu: Nyitott állapotban megjelenítve

en: Parent link
hu: Szülő hivatkozás

en: Referenced Entity
hu: Hivatkozott entitás

en: Target Entity Type
hu: Cél entitástípus

en: Fallback value
hu: Biztonsági érték

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
hu: Egy hivatkozás gyermekeinek legnagyobb mélysége rögzített. Ezért néhány menüpont nem választható ki szülőként, ha így túllépné ezt a határt.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
hu: Egy menünek ugyanazon szintjén lévő hivatkozásainak súlya. A nehezebbek a lesüllyednek, a kisebb súlyúak pedig felfelé sorolódnak.
