Smart Menu Links (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: Parent
id: Induk

en: Expanded
id: Diluaskan

en: Link text
id: Teks tautan

en: Menu name
id: Nama menu

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Bundle
id: Bundel

en: Show as expanded
id: Tampilkan dengan dikembangkan

en: Parent link
id: Induk tautan

en: Fallback value
id: Nilai fallback

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
id: Kedalaman maksimum untuk tautan dan semua anaknya tetap. Beberapa tautan menu mungkin tidak tersedia sebagai orang tua jika memilihnya akan melebihi batas ini.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
id: Tautkan berat di antara tautan di menu yang sama pada kedalaman yang sama. Di menu, tautan dengan berat lebih tinggi akan di bawah dan tautan dengan berat lebih rendah akan diposisikan lebih dekat ke atas.
