Smart Menu Links (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Weight
ja: ウェイト

en: Parent
ja: 親

en: Label
ja: ラベル

en: Menu
ja: メニュー

en: Expanded
ja: 展開

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Menu name
ja: メニューの名前

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Bundle
ja: バンドル

en: Show as expanded
ja: 展開して表示

en: Parent link
ja: 親リンク

en: Fallback value
ja: 予備の値

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ja: リンクとそのすべての子の、階層の深さの最大値は固定されています。その上限を超えてしまうために、親として選択できないメニューリンクもあります。

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
ja: 同じメニューの同じ階層にあるリンク内でのウェイト。重いウェイトのリンクがより下になり、軽いウェイトのリンクがより上になります。

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded. This option may be overridden for the entire menu tree when placing a menu block.
ja: この項目を選択すると、このメニューリンクに下位のメニューがある場合に、このメニューは常に展開された状態で表示されます。メニューブロックを配置する際に、メニューツリー全体の設定で、このオプションが上書きされることもあります。
