Smart Menu Links (1.0.0-alpha1) - en to lt translation catalogue (16 entries)

en: Status
lt: Būsena

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Weight
lt: Svoris

en: Parent
lt: Tėvinis

en: Label
lt: Etiketė

en: Menu
lt: Meniu

en: Expanded
lt: Išplėstas

en: Link text
lt: Nuorodos tekstas

en: Menu name
lt: Meniu pavadinimas

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Bundle
lt: Paketas

en: Show as expanded
lt: Rodyti išplėstą

en: Parent link
lt: Tėvinė nuorodą

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
lt: Nuorodoms ir jos palikuoniams maksimalus gylis yra ribotas. Kai kurios meniu nuorodos negali būti tėvukais jei pasirinkus juos bus viršytas šis limitas.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
lt: Nuorodų svoris tarp to pačio meniu ir to pačio gylio nuorodų. Nuorodos su didesniu svoriu bus išdėstytos žemiau nuorodų su mažesniu svoriu.
