Smart Menu Links (1.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (17 entries)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Weight
pl: Waga

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Label
pl: Etykieta

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Validation pattern
pl: Wzór walidacji

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Show as expanded
pl: Pokaż jako rozwinięte

en: Parent link
pl: Nadrzędny link

en: Fallback value
pl: Wartość awaryjna

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
pl: Maksymalna głębokość dla odnośnika i wszystkich jego potomków jest stała. Część odnośników menu może nie być dostępna do wybrania jako rodzice jeśli spowodowałoby to przekroczenie tego limitu.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
pl: Waga linków pomiędzy elementami na tym samym poziomie i zagłębieniu. W menu linki o większej wadze będą niżej lub za linkami o mniejszej wadze, które będą umieszczone bliżej początku.
