Smart Menu Links (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Weight
ru: Вес

en: Parent
ru: Родитель

en: Label
ru: Метка

en: Menu
ru: Меню

en: Expanded
ru: Развёрнутый

en: Link text
ru: Текст ссылки

en: Menu name
ru: Название меню

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Bundle
ru: Набор

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Show as expanded
ru: Показывать раскрытым

en: Parent link
ru: Родительская ссылка

en: Referenced Entity
ru: Связанная сущность

en: Fallback value
ru: Резервное значение

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ru: Максимальная глубина ссылки и всех её наследников фиксирована. Некоторые ссылки меню могут быть недоступны как родительские, если их выбор превысит данное ограничения.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
ru: Вес ссылки среди других ссылок в том же меню на том же уровне. В меню более тяжёлые ссылки будут опускаться ниже, а лёгкие — подниматься наверх.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded. This option may be overridden for the entire menu tree when placing a menu block.
ru: Если выбрано и у этой ссылки меню есть дочерние элементы, меню всегда будет выводится раскрытым. Эта опция может быть переопределена для всего дерева меню при размещении блока меню.
