Smart Menu Links (1.0.0-alpha1) - en to th translation catalogue (16 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Menu
th: เมนู

en: ID
th: ไอดี

en: Expanded
th: แสดงเมนูย่อย

en: Link text
th: ลิงค์ข้อความ

en: Menu name
th: ชื่อเมนู

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Show as expanded
th: แสดงเป็นแบบขยาย

en: Parent link
th: ลิงค์หลัก

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
th: ความลึกสูงสุดสำหรับการเชื่อมโยงและลิงค์รองได้รับการแก้ไข

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
th: ลิงค์ในกลุ่มเมนูเดียวกันที่ระดับความลึกเดียวกัน เมนูลิงค์ที่มีลำดับในการแสดงผล (เรียงจากตัวเลขน้อยลงไปหามาก)
