Smartling Connector (8.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Language
fa: زبان

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Name
fa: نام

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Taxonomy settings
fa: تنظیمات طبقه‌بندی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Page
fa: صفحه

en: Term ID
fa: شناسه واژه

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Queued
fa: در صف

en: Key
fa: کلید

en: Enabled languages
fa: زبان‌های فعال

en: author
fa: نویسنده

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Failed
fa: ناموفق

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Apply
fa: تایید

en: Translation language
fa: ترحمه زبان

en: Translated
fa: ترجمه شده

en: Translation
fa: ترجمه

en: Language code
fa: کد زبان

en: Execute
fa: انجام عملیات

en: Account settings
fa: تنظیمات حساب کاربری

en: Offset
fa: جابجایی

en: Account
fa: حساب

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: User permissions
fa: مجوزهای کاربر

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: With selection
fa: با انتخاب شده‌ها
