Smartling Connector (8.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Language
hi: भाषा

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Taxonomy settings
hi: वर्गीकरण सेटिंग्स

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Queued
hi: पंक्तिबद्ध

en: Enabled languages
hi: सक्षम भाषाएँ

en: author
hi: लेखक

en: Changed
hi: बदल गया

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: Translation language
hi: अनुवाद भाषा

en: Translated
hi: अनुवाद

en: Translation
hi: अनुवाद

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Account settings
hi: खाता संचालन

en: Account
hi: खाता

en: About
hi: के बारे में

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Uses
hi: उपयोग

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Submitter
hi: प्रस्तुत करता

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Hash
hi: हैश
