Smartling Connector (8.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: Name
id: Nama

en: Node ID
id: ID Node

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Taxonomy settings
id: Pengaturan taksonomi

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Term ID
id: ID istilah

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Queued
id: Antri

en: Key
id: Kunci

en: Enabled languages
id: Bahasa yang diaktifkan

en: author
id: penulis

en: Changed
id: Berubah

en: Failed
id: Gagal

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Translation language
id: Bahasa terjemahan

en: Translated
id: Sudah diterjemahkan

en: Translation
id: Terjemahan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Account settings
id: Pengaturan keanggotaan

en: Offset
id: Letak

en: Account
id: Keanggotaan

en: About
id: Tentang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Uses
id: Penggunaan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: User permissions
id: Kewenangan pengguna

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: Asc
id: Urutan turun

en: With selection
id: Dengan pilihan
