Smartling Connector (8.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (55 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Language
ja: 言語

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: Node ID
ja: ノードID

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Taxonomy settings
ja: タクソノミーの設定

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Term ID
ja: タームID

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Queued
ja: 待機

en: Key
ja: キー

en: Enabled languages
ja: 利用可能な言語

en: author
ja: 投稿者

en: Changed
ja: 変更済

en: Failed
ja: 失敗

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Translation language
ja: 翻訳言語

en: Translated
ja: 翻訳済

en: Translation
ja: 翻訳

en: Language code
ja: 言語コード

en: Execute
ja: 実行

en: Account settings
ja: アカウントの設定

en: Edit node
ja: ノードを編集

en: Offset
ja: オフセット

en: Account
ja: アカウント

en: About
ja: アバウト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Uses
ja: 機能

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Project ID
ja: プロジェクト ID

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: User permissions
ja: ユーザーの権限

en: Submitter
ja: 投稿者

en: Bulk update
ja: 一括更新

en: Hash
ja: ハッシュ

en: Asc
ja: 昇順

en: Entity bundle
ja: エンティティバンドル

en: Master
ja: マスター

en: Original language
ja: 元の言語

en: Node operations bulk form
ja: ノード一括操作フォーム

en: With selection
ja: 選択リスト付

en: Language mapping
ja: 言語マッピング
