Smartling Connector (8.x-1.0-rc1) - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Taxonomy settings
ro: Setări de taxonomie

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Page
ro: Pagina

en: Term ID
ro: ID-ul termenului

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Queued
ro: Pus în coada de așteptare

en: Key
ro: Cheie

en: Enabled languages
ro: Limbi activate

en: author
ro: autor

en: Changed
ro: Schimbat

en: Failed
ro: Eșuat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Translation language
ro: Limba de traducere

en: Translated
ro: Tradus

en: Translation
ro: Traducere

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Execute
ro: Execută

en: Account settings
ro: Setări de cont

en: Edit node
ro: Editează nod

en: Offset
ro: Decalaj

en: Account
ro: Cont

en: About
ro: Despre

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundle
ro: Pachet

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Progress
ro: Progres

en: User permissions
ro: Permisiunile utilizatorului

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Original language
ro: Limba originală

en: Node operations bulk form
ro: Formular pentru operații în masă noduri

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: Language mapping
ro: Mapare limbă
