Smartling Connector (8.x-1.0-rc1) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Language
tr: Dil

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Taxonomy settings
tr: Sınıflandırma Ayarları

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Page
tr: Sayfa

en: Term ID
tr: Terim ID

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Queued
tr: Sıraya alınan

en: Key
tr: Anahtar

en: Enabled languages
tr: Etkinleştirilmiş diller

en: author
tr: yazar

en: Changed
tr: Değişti

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Translation language
tr: Çeviri dili

en: Translated
tr: Çevrildi

en: Translation
tr: Çeviri

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Account settings
tr: Hesap ayarları

en: Edit node
tr: Düğümü düzenle

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Account
tr: Hesap

en: About
tr: Hakkında

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Uses
tr: Kullanım

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: User permissions
tr: Kullanıcı yetkileri

en: Bulk update
tr: Toplu güncelleme

en: Hash
tr: Karma

en: Asc
tr: Artan

en: Entity bundle
tr: Nesne kümesi (bundle)

en: Master
tr: Ana (master)

en: Original language
tr: Özgün dil

en: Node operations bulk form
tr: Düğüm işlemleri toplu formu

en: Language mapping
tr: Dil eşleme
