Smartling Connector (8.x-1.0-rc1) - en to de translation catalogue (66 entries)

en: Title
de: Titel

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Author
de: Autor

en: Language
de: Sprache

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: Taxonomy settings
de: Kategorie-Einstellungen

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Created
de: Erstellt

en: Page
de: Seite

en: Term ID
de: Begriff-ID

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Queued
de: In die Warteschlange gestellt

en: Key
de: Schlüssel

en: Enabled languages
de: Aktivierte Sprachen

en: author
de: Autor

en: Changed
de: Geändert

en: Failed
de: Fehlgeschlagen

en: ‹ Previous
de: ‹ Vorherige Seite

en: Next ›
de: Nächste Seite ›

en: Test connection
de: Verbindung testen

en: Apply
de: Anwenden

en: Translation language
de: Übersetzungssprache

en: Translated
de: Übersetzt

en: Translation
de: Übersetzung

en: Translated content
de: Übersetzter Inhalt

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Execute
de: Ausführen

en: Account settings
de: Kontoeinstellungen

en: Edit node
de: Beitrag bearbeiten

en: Offset
de: Versatz

en: Account
de: Benutzerkonto

en: About
de: Über

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Project ID
de: Projekt-ID

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Progress
de: Fortschritt

en: User permissions
de: Benutzerberechtigungen

en: Submitter
de: Absender

en: API URL
de: API-URL

en: Bulk update
de: Massenaktualisierung

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Entity bundle
de: Entitätssubtyp

en: Expert
de: Experte

en: Entity title
de: Entitätstitel

en: Target Language
de: Zielsprache

en: Original language
de: Originalsprache

en: Target language
de: Zielsprache

en: Node operations bulk form
de: Node Massenbearbeitung Formular

en: With selection
de: Mit Auswahl

en: Translating
de: Übersetze ...

en: Language mapping
de: Sprachzuordnung

en: Content Entity
de: Inhaltsentität

en: Config name
de: Konfig-Name

en: Are you sure you want to send these content to Smartling?
de: Möchten Sie diesen Inhalt wirklich an Smartling senden?

en: Configuration Entity
de: Konfigurationsentität

en: Machine name for configuration entity.
de: Systemname der Konfigurationsentität

en: Human-readable label for configuration entity.
de: Menschenlesbarer Name der Konfigurationsentität.
