Smartling Connector (8.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Language
it: Lingua

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Taxonomy settings
it: Impostazioni tassonomia

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Term ID
it: ID Termine

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Queued
it: Accodato

en: Key
it: Chiave

en: Enabled languages
it: Lingue abilitate

en: author
it: autore

en: Changed
it: Modificato

en: Failed
it: Non riuscito

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Translation language
it: Lingua di traduzione

en: Translated
it: Tradotto

en: Translation
it: Traduzione

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Execute
it: Esegui

en: Account settings
it: Impostazioni profilo

en: Offset
it: Scostamento

en: Account
it: Profilo

en: About
it: Informazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Uses
it: Usa

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: User permissions
it: Permessi utente

en: Submitter
it: Autore

en: Bulk update
it: Aggiornamento di massa

en: Master
it: Principale

en: Original language
it: Lingua originale

en: With selection
it: Con la selezione

en: Language mapping
it: Mappatura lingue
