Smartmenus.js (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Orientation
pt: Orientação

en: About
pt: Sobre

en: Smartmenus Settings
pt: Configurações do Smartmenus

en: Smart menus theme
pt: Tema do Smartmenus

en: Administer Smartmenus
pt: Administrar Smartmenus

en: The desired menu to render as a Smartmenu.
pt: O menu escolhido para ser usado como um Smartmenu.

en: Smartmenus settings.
pt: Configurações do Smartmenus.

en: Responsive drop-down menus with the <a href="http://www.smartmenus.org/">Smartmenus</a> jQuery plugin.
pt: Menu multinível responsivo com a biblioteca jQuery <a href="http://www.smartmenus.org/">Smartmenus</a>.

en: Display a menu toggle button on small screens
pt: Mostrar um botão para exibir e ocultar o menu em telas pequenas

en: Responsive drop-down menus with the &lt;a href=&quot;http://www.smartmenus.org/&quot;&gt;Smartmenus&lt;/a&gt; jQuery plugin.
pt: Menu multinível responsivo com a biblioteca jQuery &lt;a href=&quot;http://www.smartmenus.org/&quot;&gt;Smartmenus&lt;/a&gt;.

en: Allow access to administer smartmenus settings
pt: Permitir administração das configurações do smartmenus

en: Smart menus block
pt: Bloco do Smartmenus
