Smash Lite (1.0.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Location
de: Ort

en: Link Text
de: Link-Text

en: Copyright
de: Urheberrecht

en: Header image
de: Kopfbild

en: Main Navigation
de: Hauptnavigation

en: Site logo
de: Logo der Website

en: Footer Second
de: Zweite Fußzeile

en: Show slideshow
de: Slideshow anzeigen

en: Footer first
de: Fußzeile 1

en: Footer third
de: Fußzeile 3

en: Twitter Link
de: Twitter-Link

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
de: Slideshow auf der Startseite anzeigen.

en: You can change the description and URL of each slide in the following Slide Setting fieldsets.
de: Für jedes Bild der Slideshow können unterhalb die Beschreibung und URL angepasst werden.

en: Slide Description
de: Slide-Beschreibung

en: Facebook Link
de: Facebook-Link

en: Slide Headline
de: Slide-Titel

en: Show Social Icons
de: Social-Media-Symbole anzeigen

en: Social Media Link
de: Social-Media-Link

en: Linkedin Link
de: Linkedin-Link

en: Show/Hide social media links
de: Social-Media-Links anzeigen/ausblenden

en: Youtube Link
de: Youtube-Link
