Rule-based SMS Router (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enable
fr: Activer

en: Enabled
fr: Activé

en: Number
fr: Nombre

en: Country
fr: Pays

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Sender
fr: Expéditeur

en: Add rule
fr: Ajouter une règle

en: Delete rule
fr: Supprimer la règle

en: Negate
fr: Inverse

en: is
fr: est

en: Area code
fr: Code de zone

en: is less than
fr: est inférieur à

en: matches
fr: correspondent

en: Rule type
fr: Type de règle

en: Send time
fr: Heure d'envoi

en: Rule name
fr: Nom de la règle

en: Gateway
fr: Passerelle
