Rule-based SMS Router (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Number
hi: संख्या

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Sender
hi: प्रेषक

en: All conditions must be true
hi: सभी शर्तें सत्य होनी चाहिए

en: Add rule
hi: नियम जोडें

en: Delete rule
hi: नियम मिटावें

en: Rules
hi: नियम

en: Negate
hi: नकारना

en: is
hi: है

en: Rule type
hi: नियम प्रकार
