Rule-based SMS Router (8.x-1.0-beta1) - en to vi translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Delete
vi: Xóa

en: Description
vi: Mô tả

en: Enable
vi: Bật

en: Enabled
vi: Bật

en: Number
vi: Số

en: Country
vi: Quốc gia

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Sender
vi: Người gửi

en: Add rule
vi: Thêm quy tắc

en: Delete rule
vi: Xóa quy tắc

en: Rules
vi: Quy tắc

en: is
vi: là

en: is less than
vi: dưới

en: Rule type
vi: Kiểu quy tắc

en: Gateway
vi: Máy cổng
