SMS Framework (2.0.1) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Apagar

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: register
pt: registre-se

en: Edit
pt: Editar

en: Error Message
pt: Mensagem de erro

en: Message
pt: Mensagem

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Icon
pt: Ícone

en: Text
pt: Texto

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Error
pt: Erro

en: Options
pt: Opções

en: Creation date
pt: Data de criação

en: Phone
pt: Telefone

en: Send
pt: Enviar

en: Recipient
pt: Destinatário

en: Day
pt: Dia

en: Rows
pt: Linhas

en: Phone number
pt: Telefone

en: Queued
pt: Enfileirado

en: seconds
pt: segundos

en: Messages
pt: Mensagens

en: Result
pt: Resultado

en: Expired
pt: Expirado

en: Entity
pt: Entidade

en: Changed
pt: Alterado

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Field mapping
pt: Mapeamento de campo

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Created on
pt: Criado em

en: Path to custom icon
pt: Caminho para o ícone

en: Start time
pt: Hora de início

en: Verified
pt: Verificado

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Sender name
pt: Nome do Remetente

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: End time
pt: Hora de fim

en: Delivery status
pt: Situação da entrega
