SMS Framework (2.0.1) - en to ru translation catalogue (74 entries)

en: Pages
ru: Страницы

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Enable
ru: Включить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Content types
ru: Типы материалов

en: register
ru: зарегистрироваться

en: Edit
ru: Редактировать

en: Error Message
ru: Сообщение об ошибке

en: SMS Gateway
ru: Шлюз SMS

en: Message
ru: Сообщение

en: - None -
ru: - Не указано -

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Icon
ru: Иконка

en: Text
ru: Текст

en: Total
ru: Итого

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Error
ru: Ошибка

en: Options
ru: Опции

en: Creation date
ru: Дата создания

en: Delta
ru: Дельта

en: Phone
ru: Телефон

en: Send
ru: Отправить

en: Recipient
ru: Получатель

en: Day
ru: День

en: Rows
ru: Строки

en: Phone number
ru: Номер телефона

en: Queued
ru: Очередь

en: seconds
ru: секунд

en: Messages
ru: Сообщения

en: Result
ru: Результат

en: Expired
ru: Истекшие

en: Entity
ru: Сущность

en: Changed
ru: Изменение

en: Message preview
ru: Предпросмотр сообщения

en: Processed
ru: Обработано

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Field mapping
ru: Соответствие полей

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundle
ru: Набор

en: Created on
ru: Создано

en: SMS message sent to %number with the text: @message
ru: Сообщение SMS с текстом @message было отправлено на номер %number

en: Send the highlighted text via SMS.
ru: Послать выделенный текст по SMS.

en: Show link as
ru: Показать ссылку как

en: Text for link
ru: Текст для ссылки

en: If "Text" is selected above, the following text will be appended as a link.
ru: Если выше выбран "Текст", следующий текст будет добавлен как ссылка.

en: Use default icon
ru: Использовать пиктограмму по умолчанию.

en: Path to custom icon
ru: Путь к произвольной иконке

en: SMS Link
ru: Ссылка SMS

en: Send this text via SMS.
ru: Отправить этот текст по SMS.

en: This URL will be sent to the phone.
ru: Эта ссылка будет отправлена на телефон.

en: Provides various tools for sending bits of information via SMS.
ru: Предоставляет различные инструменты для отправки данных через SMS.

en: Receive
ru: Получить

en: Start time
ru: Время начала

en: Verified
ru: Проверено

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Sender name
ru: Имя отправителя

en: Status message
ru: Статус

en: Name of field.
ru: Имя поля

en: Message ID
ru: № сообщения

en: Verification code
ru: Проверочный код

en: Verification Code
ru: Проверочный код

en: A verification code for a phone number.
ru: Проверочный код для телефонного номера

en: Time in seconds, before verification codes expire.
ru: Время жизни проверочного кода, в секундах

en: Verification code lifetime
ru: Время жизни проверочного кода

en: Verification code is expired.
ru: Срок действия проверочного кода истек

en: Invalid verification code.
ru: Неверный проверочный код

en: Verification code expired. Try again later.
ru: Срок действия проверочного кода истек. Попробуйте позднее.

en: Enter a phone number. A verification code will be sent as an SMS message, you must enter the code into the <a href="@url">verification form</a> within @time.
ru: Введите номер телефона. Проверочный код будет отправлен  SMS-сообщением, вы должны ввести код в <a href="@url">форму</a> за @time.
