SMS Framework (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enable
fr: Activer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Edit
fr: Modifier

en: SMS Gateway
fr: Passerelle SMS

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Icon
fr: Icône

en: Text
fr: Texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Creation date
fr: Date de création

en: Phone
fr: Téléphone

en: Send
fr: Envoyer

en: Day
fr: Jour

en: Rows
fr: Rangées

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Queued
fr: En file d'attente

en: seconds
fr: secondes

en: Expired
fr: Expiré

en: The name of the sender.
fr: Le nom de l'expéditeur.

en: Entity
fr: Entité

en: Message preview
fr: Aperçu du message

en: Processed
fr: Traité

en: Machine name
fr: Nom système

en: Field mapping
fr: Correspondance de champ

en: Unverified
fr: Non vérifié

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: Created on
fr: Créé le

en: Path to custom icon
fr: Chemin vers l'icône personnalisée

en: Receive
fr: Recevoir

en: Start time
fr: Date de début

en: Verified
fr: Vérifié

en: Sender name
fr: Nom de l'expéditeur

en: End time
fr: Date de fin

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Incoming
fr: Entrant

en: Outgoing
fr: Sortant

en: Gateway
fr: Passerelle

en: Automated
fr: Automatisé

en: Send on
fr: Envoyer sur
