SMS Framework (8.x-1.1-beta1) - en to hu translation catalogue (274 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: SMS Gateway
hu: SMS átjáró

en: Message
hu: Üzenet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Icon
hu: Ikon

en: Text
hu: Szöveg

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Creation date
hu: Létrehozás dátuma

en: Phone
hu: Telefon

en: Send
hu: Küldés

en: Day
hu: Nap

en: Rows
hu: Sorok

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Queued
hu: Sorbaállítva

en: seconds
hu: másodperc

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Expired
hu: Lejárt

en: The name of the sender.
hu: Küldő neve

en: Entity
hu: Entitás

en: Changed
hu: Módosítva

en: Message preview
hu: Üzenet előnézete

en: Processed
hu: Feldolgozott

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Field mapping
hu: Mező leképzés

en: Unverified
hu: Megerősítetlen

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Logger
hu: Naplózó

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: SMS Message
hu: SMS üzenet

en: Incoming messages
hu: Bejövő üzenetek

en: Phone number.
hu: Telefonszám.

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Created on
hu: Létrehozva

en: SMS message sent to %number with the text: @message
hu: %number telefonszámra az SMS elküldve ezzel az üzenettel: @message.

en: Allows bulk text messages to be sent to registered users.
hu: Lehetővé teszi a szöveges üzenetek tömeges küldését a regisztrált felhasználóknak.

en: Which content types to show the Send To Phone feature.
hu: Milyen tartalomtípusoknál jelenjen meg a Küldés telefonra funkció.

en: Inline SMS
hu: Gyors SMS

en: Send the highlighted text via SMS.
hu: Kijelölt szöveg küldése SMS-ként.

en: Show link as
hu: Hivatkozás megjelenítése mint

en: How to display the the "send to phone" link.
hu: Hogyan jelenjen meg a „Küldés telefonra” hivatkozás.

en: Text for link
hu: Hivatkozás szövege

en: If "Text" is selected above, the following text will be appended as a link.
hu: Ha fent a „Szöveg” érték van kiválasztva, akkor a következő szöveg fog hivatkozásként megjelenni.

en: Use default icon
hu: Alapértelmezett ikon használata

en: If "Icon" is selected above and this option is enabled, the default icon that came with the module will be used.
hu: Ha fent az „Ikon” érték van kiválasztva és az opció engedélyezett, akkor a modul alapértelmezett ikonja lesz használva.

en: Path to custom icon
hu: Saját ikon elérési útvonala

en: Text Field and SMS send to phone
hu: Szövegmező és SMS küldése a telefonra

en: SMS Link
hu: SMS Hivatkozás

en: Send to phone
hu: Küldés telefonra

en: Send this text via SMS.
hu: Szöveg küldése SMS-ként.

en: This URL will be sent to the phone.
hu: A webcím el lesz küldve a telefonra.

en: Configure send to phone functinality.
hu: A Küldés telefonra funkció beállítása.

en: Provides various tools for sending bits of information via SMS.
hu: Különböző eszközöket kínál információmorzsák SMS-ben elküldéséhez.

en: Enable sleep hours
hu: Alvóórák engedélyezése

en: Provides integration between the SMS Framework and Drupal users.
hu: Együttműködést biztosít az <em>SMS Framework</em> modul és a Drupal felhasználói között.

en: Receive
hu: Fogadás

en: Start time
hu: Kezdés ideje

en: Phone Numbers
hu: Telefonszámok

en: Verified
hu: Megerősített

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Sender name
hu: Feladó neve

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Name of field.
hu: Mező neve.

en: End time
hu: Befejezés ideje

en: Message ID
hu: Üzenetazonosító

en: Incoming
hu: Bejövő

en: Outgoing
hu: Kimenő

en: Gateway
hu: Átjáró

en: Delivery status
hu: Szállítmány állapota

en: Verification code
hu: Megerősítő kód

en: End time must be greater than start time.
hu: A befejezési időnek nagyobbnak kell lennie a kezdési időnél.

en: Verification Status
hu: Megerősítési állapot

en: Automated
hu: Automatizált

en: Verification Code
hu: Megerősítő kód

en: The bundle of the entity.
hu: Az entitás mezőkötege.

en: Drupal log
hu: Drupal napló

en: Administer SMS Framework
hu: <em>SMS Framework</em> adminisztrálása

en: Send SMS Blast
hu: Tömeges SMS küldése

en: This allows the user to send an SMS blast.
hu: Engedélyezi SMS-ek tömeges küldését a felhasználónak.

en: Allow users to send nodes to any phone number.
hu: Megengedi a felhasználóknak, hogy tartalmakat küldjenek bármilyen telefonszámra.

en: Text between [sms][/sms] tags will be highlighted and appended with a "send to phone" button.
hu: Az [sms] és [/sms] jelölők közötti szövegel lesznek kijelölve és csatolva egy "Küldés telefonra" gombbal.

en: No Bundles Available
hu: Nincs elérhető mezőköteg

en: Skip queue
hu: Várakozási sor kihagyása

en: Gateways
hu: Átjárók

en: SMS Framework settings
hu: <em>SMS Framework</em> beállítások

en: SMS Framework tokens.
hu: <em>SMS Framework</em> vezérjelek.

en: Verification URL
hu: Megerősítő webcím

en: The URL of the site verification page.
hu: A webhely megerősítő oldalának webcíme.

en: Tokens for an SMS Message.
hu: SMS üzenetben használt vezérjelek.

en: Recipient phone number
hu: Címzett telefonszáma

en: Contents of the SMS message.
hu: Az SMS üzenet tartalma.

en: A verification code for a phone number.
hu: Megerősítő kód egy telefonszámhoz.

en: SMS incoming queue
hu: Bejövő SMS várakozási sor

en: SMS outgoing queue
hu: Kimenő SMS várakozási sor

en: There are @count messages in the incoming queue. | There are @count messages in the incoming queue.
hu[0]: @count üzenet a bejövő várakozási sorban.
hu[1]: @count üzenet a bejövő várakozási sorban.

en: There are @count messages in the outgoing queue. | There are @count messages in the outgoing queue.
hu[0]: @count üzenet a kimenő várakozási sorban.
hu[1]: @count üzenet a kimenő várakozási sorban.

en: Provides an extensible API that facilitates communication between Drupal and various SMS gateways.
hu: Egy rugalmas API-t nyújt a Drupal és a különböző SMS átjárók közötti kommunikáció elősegítésére.

en: Add phone number settings
hu: Telefonszám beállítások hozzáadása

en: Add gateway
hu: Átjáró hozzáadása

en: Configure how your site uses SMS.
hu: A webhely SMS használatának beállításai.

en: Specific settings for SMS Framework.
hu: <em>SMS Framework</em> modulhoz tartozó beállítások.

en: Configure phone numbers for entities.
hu: Entitások telefonszámainak beállítása.

en: Add, edit, delete and configure SMS gateway instances.
hu: SMS átjáró példányok hozzáadása, szerkesztése, törlése és beállítása.

en: Verify phone number
hu: Telefonszám ellenőrzése

en: Phone number settings
hu: Telefonszám beállítások

en: Edit phone number settings
hu: Telefonszám beállítások szerkesztése

en: SMS Settings
hu: SMS beállítások

en: Edit gateway
hu: Átjáró szerkesztése

en: Delete gateway
hu: Átjáró törlése

en: SMS gateway settings
hu: SMS átjáró beállítások

en: Entity ID of fallback SMS Gateway
hu: Tartalék SMS átjáró entitás azonosítója

en: SMS Framework flood settings
hu: <em>SMS Framework</em> elárasztási beállítások

en: Maximum failed phone number verifications per verify_window
hu: Sikertelen telefonszám-ellenőrzések időablakonkénti legnagyobb száma (verify_window)

en: Used to calculate window of failed phone number verifications.
hu: Sikertelen telefonszám-megerősítések időablakának kiszámításához lesz használva.

en: Phone number verification page.
hu: Telefonszám megerősítő oldal.

en: SMS Gateway configuration
hu: SMS átjáró beállítása

en: Gateway machine name
hu: Átjáró programok által használt neve

en: Gateway plugin type
hu: Átjáró bővítmény típus

en: Whether messages sent to this gateway should be sent immediately.
hu: Az üzenetek elküldve az átjáró felé, ami hamarosan továbbküldi a címzetteknek.

en: The internal path where pushed delivery reports can be received.
hu: A belső útvonal, ahová a kézbesítési jelentések érkezhetnek.

en: How many seconds to hold messages after are recieved. Use -1 to never expire.
hu: Hány másodpercig legyenek megőrizve az üzenetek miután megérkeztek? -1 értéket használva soha nem járnak le.

en: How many seconds to hold messages after they are sent. Use -1 to never expire.
hu: Hány másodpercig legyenek megőrizve az üzenetek miután el lettek küldve? -1 értéket használva soha nem járnak le.

en: Phone number configuration
hu: Telefonszám beállítása

en: Time in seconds, before verification codes expire.
hu: Idő másodpercekben, mielőtt a megerősítő kódok lejárnak.

en: Remove phone number field value if verification code expires.
hu: Telefonszám mező értékének törlése, ha a megerősítő kód lejárt.

en: Name of field. Indicates if this bundle is allowed to control automated messages.
hu: Mező neve. Jelzi, hogy ez a mezőköteg megengedi-e a vezérlést az automatikus üzenetekhez.

en: SMS Framework telephone widget settings
hu: <em>SMS Framework</em> telefonszám felületi elem beállításai

en: Send SMS to all registered users on this site.
hu: SMS küldése az összes ezen a webhelyen regisztrált felhasználónak.

en: Message sent to @count user. | Message sent to @count users.
hu[0]: Üzenet elküldve @count felhasználónak.
hu[1]: Üzenet elküldve @count felhasználónak.

en: Tools to assist building with the SMS Framework.
hu: Eszközök az <em>SMS Framework</em> modullal való fejlesztés segítéséhez.

en: Test SMS
hu: SMS kipróbálása

en: Send or receive a test SMS.
hu: Próba SMS küldése vagy fogadása.

en: Send any message
hu: Bármilyen üzenet küldése

en: Send or receive test messages
hu: Próba üzenetek küldése vagy fogadása

en: Select a gateway to route the message. The <em>automatic</em> option uses internal rules to decide the destination gateway. The <em>automatic</em> option can not be used if receiving a message.
hu: Átjáró kiválasztása az üzenetek irányításához. Az <em>automatikus</em> opció a belső szabályokat használja a cél átjáró kiválasztásához, ez azonban nem használható az üzenetek fogadásához.

en: Force skip queue
hu: Várakozási sor kihagyásának kényszerítése

en: Send or receive the message immediately. If the gateway-specific skip queue setting is turned on, then this option is already applied.
hu: Üzenetek azonnali küldése vagy fogadása. Ha az átjáró beállításai között a várakozási sor kihagyása már be van kapcsolva, akkor ez az opció már érvényben van.

en: Flag this message as automated.
hu: Üzenet megjelölése mint automatizált.

en: Send on
hu: Továbbítás

en: Send this message on this date. This option only applies to messages in the queue.
hu: Üzenet elküldése ezen a dátumon. Ez az opció csak a várakozási sorban levő üzenetekre vonatkozik.

en: Gateway must be selected if receiving a message.
hu: Az átjáró kiválasztása kötelező az üzenet fogadásához.

en: Message added to the incoming queue.
hu: Üzenet hozzáadva a bejövő várakozási sorhoz.

en: Message added to the outgoing queue.
hu: Üzenet hozzáadva a kimenő várakozási sorhoz.

en: Message could not be sent: @error
hu: Üzenet elküldése sikertelen: @error

en: A problem occurred while attempting to process message: (code: @code) @message
hu: Probléma merült fel az üzenet feldolgozása közben: (kód: @code) @message

en: Message was processed, @count delivery reports were generated.
hu: Üzenet feldolgozva, @count kézbesítési jelentés létrehozva.

en: An unknown error occurred while attempting to process message. No result or reports were generated by the gateway.
hu: Ismeretlen hiba merült fel az üzenet elküldése közben. Az átjáró nem jelentett vissza semmilyen eredményt.

en: Set up and confirm your mobile number to send to phone.
hu: Mobilszám beállítása és megerősítése a Küldés telefonra funkció használatához.

en: Send to any number
hu: Küldés bármilyen számra

en: SMS SendToPhone Settings
hu: SMS „Küldés telefonra” beállítások

en: Number of days after which archive is purged
hu: Napok száma, ami után az archívumok törlődnek

en: You need to @setup and confirm your mobile phone to send messages.
hu: Az üzenetek küldéséhez a mobiltelefon számának beállítására és megerősítésére van szükség: @setup

en: You do not have permission to send messages. You may need to @signin or @register for an account to send messages to a mobile phone.
hu: Nincs jogosultság az üzenetek küldéséhez. @signin vagy @register szükséges az üzenetek mobiltelefonra küldéséhez.

en: Message has been sent.
hu: Üzenet elküldve.

en: User SMS settings
hu: Felhasználó SMS beállításai

en: SMS User settings
hu: SMS User beállításai

en: Start time in PHP strtotime natural language.
hu: Kezdés ideje a PHP strtotime természetes nyelvével.

en: End time in PHP strtotime natural language.
hu: Befejezés ideje a PHP strtotime természetes nyelvével.

en: Enable reply message
hu: Válasz üzenetek engedélyezése

en: Incoming message patterns.
hu: Bejövő üzenet minták.

en: An incoming message pattern matcher.
hu: Bejövő üzenetek illesztési mintája.

en: Active hours
hu: Aktív órák

en: Enable active hours
hu: Aktív órák engedélyezése

en: - Start of day -
hu: - Nap kezdete -

en: - End of day -
hu: - Nap vége -

en: Start time for @day
hu: @day kezdő ideje

en: - Suspend messages for this day -
hu: - Üzenetek felfüggesztése erre a napra -

en: Account creation
hu: Fiók létrehozása

en: Account registration via SMS
hu: Felhasználói fiók létrehozása SMS-sel

en: Disable account creation via SMS.
hu: Felhasználói fiók SMS-sel való létrehozásának tiltása.

en: All unrecognised phone numbers
hu: Összes azonosítatlan telefonszám

en: Reply message
hu: Válasz üzenet

en: Incoming message based on pattern
hu: Sablonra illeszkedő bejövő üzenet

en: Reply message (success)
hu: Válasz üzenet (sikeres)

en: Reply message (failure)
hu: Válasz üzenet (sikertelen)

en: User phone number
hu: Felhasználó telefonszáma

en: Phone verification ID
hu: Telefon megerősítő azonosító

en: The phone verification ID.
hu: A telefon megerősítő azonosító.

en: The entity for this verification code.
hu: Megerősítő kódhoz tartozó entitás.

en: The generated verification code.
hu: Az előállított megerősítő kód.

en: The time that the verification code was created.
hu: A megerősítő kód előállításának ideje.

en: Verification status. 0=not verified, 1=verified.
hu: Megerősítés állapota. 0=nincs megerősítve, 1=megerősítve.

en: Phone Number Verification
hu: Telefonszám megerősítés

en: SMS message ID
hu: SMS üzenet azonosító

en: The SMS message ID.
hu: Az SMS üzenet azonosító.

en: The SMS message UUID.
hu: Az SMS üzenet UUID.

en: Gateway Plugin
hu: Átjáró bővítmény

en: The gateway plugin instance.
hu: Az átjáró bővítmény példánya.

en: Transmission direction
hu: Átvitel iránya

en: Transmission direction, See SmsMessageInterface::DIRECTION_*.
hu: Átvitel iránya, Lásd SmsMessageInterface::DIRECTION_*.

en: Sender phone number
hu: Küldő telefonszáma

en: The phone number of the sender.
hu: A küldő telefonszáma.

en: Sender entity
hu: Küldő entitás

en: The entity who sent the SMS message.
hu: Az entitás, aki az SMS üzenetet küldte.

en: The phone number of the recipient.
hu: A címzett telefonszáma.

en: Recipient entity
hu: Címzett entitás

en: The entity who received the SMS message.
hu: Az entitás, aki az SMS üzenetet fogadta.

en: Is automated
hu: Automatizált-e

en: Not automated
hu: Nem automatizált

en: Not queued
hu: Nincs várakozási sorba állítva

en: The time the SMS message was created.
hu: Az SMS üzenet létrehozásának ideje.

en: Send date
hu: Küldés dátuma

en: The time to send the SMS message.
hu: Az SMS üzenet elküldésének ideje.

en: The SMS message.
hu: Az SMS üzenet.

en: Phone number settings %label was deleted.
hu: %label telefonszám-beállítás törölve.

en: - Create a new telephone field -
hu: - Új telefonszám mező létrehozása -

en: - Create a new boolean field -
hu: - Új logikai mező létrehozása -

en: Verification message
hu: Megerősítő üzenet

en: Verification expiration
hu: Megerősítés lejárata

en: Verification code lifetime
hu: Megerősítő kód élettartama

en: Purge phone numbers
hu: Telefonszámok törlése

en: Remove phone number if verification code expires.
hu: Telefonszám törlése, ha a megerősítő kód lejárt.

en: Phone number settings %id created.
hu: %id telefonszám-beállítások létrehozva.

en: Phone number settings %id saved.
hu: %id telefonszám-beállítások elmentve.

en: Do not receive SMS messages from this site.
hu: SMS üzenetek elutasítása erről a webhelyről.

en: Receive SMS messages from this site.
hu: SMS üzenetek fogadása erről a webhelyről.

en: Are you sure you want to delete SMS gateway %label?
hu: %label SMS átjáró biztosan törölhető?

en: Gateway %label was deleted.
hu: %label átjáró törölve.

en: Edit gateway %label
hu: %label átjáró szerkesztése

en: Enable this gateway?
hu: Átjáró engedélyezése?

en: Message queue
hu: Üzenet várakozási sor

en: Whether messages sent with this gateway skip the load balancing queue and process immediately. Only turn on this setting when debugging, do not use it on production sites.
hu: Bejelölve az ezen az átjárón keresztül küldött üzenetek azonnal feldolgozásra kerülnek. Mivel így elkerülik a terheléskiegyenlítő sorbaállítást, ezért éles webhelyen csak ideiglenesen, hibakeresési céllal szabad bekapcsolni.

en: Incoming message retention
hu: Bejövő üzenetek megtartása

en: How many seconds to keep messages after they are received. Use -1 to never expire.
hu: Hány másodpercig legyenek az üzenetek megtartva a beérkezésüket követően. „-1” értéket megadva sosem jár le a törlési idejük.

en: Outgoing message retention
hu: Kimenő üzenetek megtartása

en: How many seconds to keep messages after they are sent. Use -1 to never expire.
hu: Hány másodpercig legyenek az üzenetek megtartva a kiküldésüket követően. „-1” értéket megadva sosem jár le a törlési idejük.

en: Delivery reports
hu: Kézbesítési jelentések

en: Pushed delivery report Url
hu: Beérkező kézbesítési igazolások webcíme

en: The path where pushed delivery reports are received.
hu: Az az útvonal, ahová a fogadott kézbesítési igazolások beérkeznek.

en: Path must begin with a '/' character.
hu: Az útvonalnak per jellel („/”) kell kezdődnie.

en: Not enough characters for path.
hu: Nincs elég karakter az útvonalban.

en: Gateway created.
hu: Átjáró létrehozva

en: Gateway saved.
hu: Átjáró elmentve.

en: Fallback gateway
hu: Tartalék átjáró

en: Gateway to use if no other module sets a gateway for a message.
hu: Kiválasztható, hogy melyik átjáró legyen használva, amikor más modulok nem határoznak meg egyet sem az üzenethez.

en: - No Fallback Gateway -
hu: - Nincs tartalék átjáró -

en: Phone verification path
hu: Telefonszám megerősítő oldalának útvonala

en: Path of the phone number verification form.
hu: A telefonszám megerősítésére szolgáló oldalnak az útvonala.

en: SMS settings saved.
hu: SMS beállítások mentve.

en: Verify code
hu: Ellenőrző kód

en: Verification code is expired.
hu: Megerősítő kód lejárt.

en: Invalid verification code.
hu: Helytelen megerősítő kód.

en: Phone number is now verified.
hu: Telefonszám megerősítve.

en: No phone number settings found.
hu: Nem található telefonszám beállítás.

en: No gateways found.
hu: Nem található átjáró.

en: Verification code expired. Try again later.
hu: A megerősítő kód lejárt. Érdemes később újrapróbálkozni.

en: SMS Framework Telephone
hu: <em>SMS Framework</em> telefonszám

en: SMS message processor
hu: SMS üzenet feldolgozó

en: Unknown direction
hu: Ismeretlen irány

en: Delete phone number settings
hu: Telefonszám beállítások törlése

en: The internal path where incoming messages are received.
hu: A belső útvonal, ahová a bejövő üzenetek megérkeznek.

en: Message could not be sent to @count user. | Message could not be sent to @count users.
hu[0]: Nem sikerült az üzenet elküldése @count felhasználónak.
hu[1]: Nem sikerült az üzenet elküldése @count felhasználónak.

en: Pushed messages url
hu: Beérkező üzenetek webcíme

en: The path where incoming messages are received.
hu: Az az útvonal, ahová a fogadott üzenetek beérkeznek.

en: This gateway does not support receiving messages.
hu: Ez az átjáró nem támogatja a bejövő üzeneteket.

en: Verification gateway
hu: Megerősítési átjáró

en: Sleep enabled
hu: Alvás engedélyezve

en: Sleep start time
hu: Alvás kezdési ideje

en: Sleep end time
hu: Alvás befejezési ideje

en: Opt out of SMS
hu: SMS-küldés kikapcsolásának igénylése
