SMS Framework (8.x-1.2-rc1) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Content types
id: Jenis konten

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: - None -
id: - Tiada -

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Icon
id: Ikon

en: Text
id: Teks

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Options
id: Opsi

en: Creation date
id: Tanggal dibuat

en: Phone
id: Telepon

en: Send
id: Kirim

en: Day
id: Hari

en: Rows
id: Baris

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Queued
id: Antri

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Entity
id: Entitas

en: Changed
id: Berubah

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Field mapping
id: Petakan field

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Path to custom icon
id: Lokasi ke ikon buatan sendiri

en: Receive
id: Menerima

en: Sender name
id: Nama pengirim

en: Status message
id: Pesan status
