SMS System (1.0.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Edit
id: Sunting

en: Test
id: uji

en: Message
id: Pesan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: To
id: Untuk

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Changed
id: Berubah

en: Base path
id: Jalur dasar

en: Live
id: Langsung

en: Apply
id: Terapkan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
