SMTP Authentication Support (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: On
pt: Ligado

en: No
pt: Não

en: Password
pt: Senha

en: Mail
pt: Correio

en: Off
pt: Desligado

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: SMTP Authentication
pt: Autenticação SMTP

en: Missing
pt: Em falta

en: E-mail from name
pt: Nome do remetente do email

en: E-mail from address
pt: Endereço de email do remetente

en: Enable debugging
pt: Ligar depuração

en: Timeout
pt: Tempo esgotado

en: Use SSL
pt: Usar SSL

en: Install options
pt: Opções de instalação

en: SMTP server settings
pt: Definições do servidor SMTP

en: The address of your outgoing SMTP server.
pt: O endereço do seu servidor SMTP.

en: SMTP port
pt: Porto SMTP

en: Leave blank if your SMTP server does not require authentication.
pt: Deixe em branco se o servidor SMTP não requer autenticação.

en: SMTP Username.
pt: Utilizador SMTP.

en: Turn this module on or off
pt: Ligar/ Desligar este módulo

en: SMTP server
pt: Servidor SMTP

en: SMTP backup server
pt: Servidor de backup SMTP

en: The e-mail address that all e-mails will be from.
pt: O endereço de e-mail de onde virão todos os e-mails.

en: Send test e-mail
pt: Enviar e-mail de teste

en: E-mail address to send a test e-mail to
pt: Endereço de e-mail para enviar um e-mail de teste

en: Type in an address to have a test e-mail sent there.
pt: Digite um endereço para que um e-mail de teste seja enviado para lá.

en: You must enter an SMTP server address.
pt: Você deve inserir um endereço de servidor SMTP.

en: You must enter an SMTP port number.
pt: Você deve inserir um número de porta SMTP.

en: The provided from e-mail address is not valid.
pt: O endereço de e-mail fornecido não é válido.

en: Sending mail to: @to
pt: A enviar correio para: @to

en: SMTP Authentication Support
pt: Suporte de autenticação SMTP
