Snippet manager (8.x-1.0-rc2) - en to mr translation catalogue (31 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: Format
mr: रचना

en: Path
mr: रस्ता

en: Display
mr: दाखवा

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: Page
mr: पान

en: Not found
mr: सापडले नाही

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Configuration
mr: संरूपण

en: String
mr: संज्ञा

en: Condition
mr: अट

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Save and continue
mr: सौरक्षित करा आणि पुढे सुरु करा

en: Boolean
mr: बूलीय

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
