Snippet manager (8.x-1.0-rc7) - en to oc translation catalogue (60 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Enable
oc: Activar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Block settings
oc: Paramètres del blòt

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Access
oc: Accès

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Display
oc: Afichatge

en: Menu
oc: Menú

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Url
oc: URL

en: Fields
oc: Camps

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: State
oc: Estat

en: Code
oc: Còde

en: Base
oc: Basa

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Other
oc: Autre

en: Role
oc: Ròtle

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Edit view
oc: Modificar la vista

en: Template
oc: Modèl

en: Edit menu
oc: Modificar lo menú

en: Entity
oc: Entitat

en: Installed
oc: Installat

en: missing
oc: mancant

en: Variables
oc: Variablas

en: Form
oc: Formulari

en: Permission
oc: Dreit

en: Page settings
oc: Paramètres de la pagina

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
oc: "%" pòt pas èsser utilizat coma primièr segment d'un camin.

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Edit @label
oc: Modificar @label
