Snippet Manager (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (63 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Block settings
ar: إعدادات الصناديق

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Access
ar: الوصول

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Display
ar: العرض

en: Menu
ar: القائمة

en: Text
ar: نص

en: Theme
ar: حلة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Component
ar: عنصر

en: ID
ar: المعرف ID

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Not found
ar: غير موجود

en: Url
ar: المسار

en: Fields
ar: الحقول

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: State
ar: الحالة

en: Code
ar: الكود

en: General
ar: عام

en: Other
ar: آخر

en: Role
ar: الدور

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: String
ar: المقطع

en: Edit view
ar: تحرير الرؤية

en: Template
ar: القالب

en: Condition
ar: شرط

en: Edit menu
ar: تحرير القائمة

en: Entity
ar: الكيان

en: Installed
ar: مثبت

en: Variables
ar: المتغيرات

en: Form
ar: النموذج

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Layout settings
ar: إعداد النسق

en: Page settings
ar: إعدادات الصفحة

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Boolean
ar: قيمة منطقية

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Display variant
ar: عرض البديل
