Snippet Manager (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (72 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Block settings
sv: Blockinställningar

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Access
sv: Åtkomst

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Display
sv: Visa

en: Menu
sv: Meny

en: Theme
sv: Tema

en: Component
sv: Komponent

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Not found
sv: Hittades ej

en: Url
sv: URL

en: Role ID
sv: ID för roll

en: Fields
sv: Fält

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: State
sv: Läge

en: Code
sv: Kod

en: General
sv: Allmän

en: Other
sv: Övriga

en: Role
sv: Roll

en: User login
sv: Användarinloggning

en: String
sv: Sträng

en: Edit view
sv: Redigera vy

en: Template
sv: Mall

en: Condition
sv: Villkor

en: Edit menu
sv: Redigera meny

en: Entity
sv: Objekt

en: Installed
sv: Installerad

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: Snippet
sv: Fragment

en: Javascript
sv: JavaScript

en: Variables
sv: Variabler

en: Form
sv: Formulär

en: Permission
sv: Behörighet

en: Layout settings
sv: Inställningar för layout

en: Page settings
sv: Inställningar för sida

en: Starting level
sv: Startnivå

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Boolean
sv: Boolesk

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
sv: "%" får inte användas som det första segmentet för en sökväg.

en: Main content
sv: Huvudinnehåll

en: Render mode
sv: Renderingsläge

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Edit @label
sv: Redigera @label

en: Add variable
sv: Lägg till variabel

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: Display variant
sv: Visa variant

en: Duplicate of @label
sv: Dubblett av @label

en: Path is empty.
sv: Sökväg är tom.

en: No query allowed.
sv: Ingen databasfråga tillåten.
