Snippet Manager (8.x-1.1) - en to ur translation catalogue (39 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Enable
ur: فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Block settings
ur: بلاک کی ترتیبات

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Access
ur: رسائی

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Format
ur: فارمیٹ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Text
ur: متن

en: Component
ur: جزو

en: ID
ur: شناخت

en: Block
ur: بلاک

en: Code
ur: کوڈ

en: String
ur: سطر

en: Condition
ur: شرط

en: Layout settings
ur: تہه بندی کی ترتیبات

en: Save and continue
ur: محفوظ کریں اور جاری رکھیں

en: Boolean
ur: بولین

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ

en: Display variant
ur: ڈسپلے ویرینٹ
