Snippet Manager (8.x-1.2) - en to fa translation catalogue (69 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Enable
fa: فعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Block settings
fa: تنظیمات بلوک

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Access
fa: دسترسی

en: View
fa: مشاهده

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Display
fa: نمایش

en: Menu
fa: منو

en: Text
fa: متن

en: Theme
fa: پوسته

en: Layout
fa: آرایش

en: Component
fa: جزء

en: ID
fa: شناسه

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: Url
fa: نشانی

en: Role ID
fa: شناسه نقش

en: Fields
fa: فیلدها

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: State
fa: وضعیت

en: Code
fa: کد

en: General
fa: عمومی

en: Other
fa: ساير

en: Role
fa: نقش

en: User login
fa: ورود کاربر

en: String
fa: رشته

en: Edit view
fa: ویرایش نما

en: Template
fa: قالب

en: Condition
fa: شرط

en: Edit menu
fa: ویرایش منو

en: Entity
fa: عنصر

en: Installed
fa: نصب شده

en: Plugin
fa: افزونه

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Variables
fa: متغیرها

en: Form
fa: فرم

en: Permission
fa: مجوز

en: Layout settings
fa: تنظیمات آرایش

en: Page settings
fa: تنظیمات صفحه

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Boolean
fa: منطقی

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
fa: نمی‌توان از "%" برای اولین بخش مسیر استفاده کرد.

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: - Default -
fa: - پیش فرض -

en: Display variant
fa: نوع نمایش
