Snippet manager (8.x-1.3) - en to fi translation catalogue (78 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Block settings
fi: Lohkon asetukset

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Access
fi: Pääsy

en: View
fi: Näytä

en: Format
fi: Muoto

en: Path
fi: Polku

en: Display
fi: Näyttö

en: Menu
fi: Valikko

en: Text
fi: Teksti

en: Theme
fi: Teema

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Component
fi: Komponentti

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Url
fi: Osoite

en: Role ID
fi: Roolin ID

en: Fields
fi: Kentät

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: State
fi: Tila

en: Code
fi: Koodi

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Base
fi: Ydin

en: Other
fi: Muu

en: Role
fi: Rooli

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: String
fi: Merkkijono

en: Edit view
fi: Muokkaa näkymää

en: Condition
fi: Riippuvuus

en: Edit menu
fi: Muokkaa valikkoa

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Installed
fi: Asennettu

en: Duplicate
fi: Monista

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Form
fi: Kaavake

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Layout settings
fi: Ulkoasun asetukset

en: Page settings
fi: Sivuasetukset

en: Starting level
fi: Aloitustaso

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
fi: "%" merkkiä ei voida käyttää polun ensimmäisenä osana.

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Edit variable
fi: Muokkaa muuttujaa

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Edit @label
fi: Muokkaa @label

en: - Default -
fi: - Oletus -

en: Bypass access checks
fi: Ohita oikeuksien tarkistus

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
fi: Jos tämä on valittuna, käyttöoikeuksia ei tarkisteta entiteettiä renderöitäessä.

en: Numeric placeholders may not be used. Please use plain placeholders (%).
fi: Numeeristen kirjanmerkkien käyttö on kielletty. Käytä puhtaita kirjanmerkkejä (%).

en: Display variant
fi: Näytä muunnos

en: Duplicate of @label
fi: Klooni @label

en: Allowed types: @extensions.
fi: Sallitut tiedostotyypit: @extensions.

en: Maximum number of levels
fi: Tasojen enimmäismäärä

en: Path is empty.
fi: Polku on tyhjä.

en: No query allowed.
fi: Kyselyitä ei ole sallittu.

en: Invalid path. Valid characters are alphanumerics as well as "-", ".", "_" and "~".
fi: Epäkelpo polku. Sallitut merkit ovat aakkosnumeeriset merkit sekä "-", ".", "_" ja "~".
