Snippet manager (8.x-1.5) - en to hr translation catalogue (50 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Enable
hr: Omogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: File
hr: Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Block settings
hr: Postavke bloka

en: Weight
hr: Težina

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Access
hr: Pristup

en: View
hr: Pregled

en: Format
hr: Oblik

en: Path
hr: Putanja

en: Display
hr: Prikaz

en: Menu
hr: Izbornik

en: Theme
hr: Tema

en: Component
hr: Komponenta

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Fields
hr: Polja

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: State
hr: Država

en: Code
hr: Kôd

en: General
hr: Općenito

en: Other
hr: Ostalo

en: Role
hr: Uloga

en: User login
hr: Prijava korisnika

en: String
hr: Struna

en: Edit view
hr: Uredi pogled

en: Template
hr: Predložak

en: Edit menu
hr: Uredi izbornik

en: Variables
hr: Varijable

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: Usage
hr: Upotreba

en: Layout settings
hr: Postavke prikaza

en: Save and continue
hr: Spremi i nastavi

en: Boolean
hr: Boleanski
