Snippet manager (8.x-1.5) - en to th translation catalogue (44 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Block settings
th: การตั้งค่าบล็อก

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Access
th: การเข้าถึง

en: View
th: ดู

en: Format
th: รูปแบบ

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Display
th: แสดงผล

en: Menu
th: เมนู

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: ID
th: ไอดี

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: State
th: รัฐ

en: Code
th: รหัส

en: General
th: ทั่วไป

en: Other
th: อื่นๆ

en: String
th: ข้อความ

en: Edit view
th: แก้ไขมุมมอง

en: Condition
th: เงื่อนไข

en: Edit menu
th: แก้ไขเมนู

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Variables
th: ตัวแปร

en: Page settings
th: การตั้งค่าหน้า

en: Save and continue
th: บันทึกและไปต่อ

en: Boolean
th: บูลีน

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Form mode
th: แบบฟอร์ม

en: - Any -
th: - อื่น ๆ -

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: View mode
th: โหมดของวิว
