Snowflake (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Settings
de: Einstellungen

en: Client ID
de: Client-ID

en: Database
de: Datenbank

en: Role
de: Rolle

en: Timezone
de: Zeitzone

en: Timeout
de: Zeitüberschreitung

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Web services
de: Web-Dienste

en: Authentication method
de: Anmeldeverfahren

en: Timestamp format
de: Zeitstempel-Format

en: - Default -
de: - Standard -

en: Client secret
de: Client-Geheimnis

en: Warehouse
de: Lager

en: Account identifier
de: Benutzerkonten-ID
